Podaruj 1% na edukację Szymona Pokoloruj mój świat - podaruj 1% podatku Daj mi szansę na sukces - podaruj 1% podatku Moja rodzina

Nasze sukcesy

Szymon już siódmy rok uczy się w szkole na Głogowej w W-wie, Kuba natomiast trzeci rok. Udało się, aby Kubuś uczył się tej samej szkole, co było naszym marzeniem. Dzięki Państwa pomocy jest to możliwe, gdyż zebraliśmy odpowiednią sumę z wpłat z 1% podatku. Każdemu chcielibyśmy podziękować osobiście, Szymek i Kuba pewnie też.

Szymon robi postępy w swojej szkole. Ma zgrany i bardzo oddany zespół nauczycieli, którzy kładą nacisk na jego zdolności i możliwości układając indywidualnie plan pracy. Praca z dzieckiem niepełnosprawnym wymaga ogromnej cierpliwości i wytrwałości, częstego powtarzania. I Szymek wszystko to ma w postaci swoich nauczycieli i terapeutów.

Nadal ćwiczy pisanie liter, wyrazów, powoli zaczyna czytać. To długa i mozolna praca, ale przynosząca efekty. Ćwiczona jest jego mowa, poprawia się zasób słów, a logopeda pracuje nad artykulacją. Szymon uczony jest także pozytywnych zachowań społecznych.

Kuba także uczy się pisania i czytania. Ma do tego ogromny zapał. Łatwo nawiązuje kontakty z kolegami w szkole, próbuje być ich przywódcą. Jednak nauczyciel i terapeuci pilnują, aby nie przekraczał ustalonych granic.

Szkoła na Głogowej ma też niezwykłą umiejętność zjednywania ludzi. Uczniowie mają ze sobą relacje, obchodzą wspólnie urodziny, rodziny są zapraszane na wspólne świętowanie np. Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku wzięliśmy udział w corocznym konkursie szkolnym na szopki bożonarodzeniowe i zajęliśmy II miejsce! Po świętowaniu w szkole, wszystkie szopki, które wzięły udział w konkursie, znalazly się na Miodowej obok znanej ruchomej szopki. O to wszystko zadbała pani dyrektor i współpracownicy. 

 

Tuesday the 23rd. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins